اخبار

جشنواره بین الملی امام رضا (ع) الگویی برای سایر جشنواره ها است

جشنواره بین الملی امام رضا (ع) الگویی برای سایر جشنواره ها است
تهران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با گذشت 9 دوره ،‌به الگویی ارزشمند برای سایر جشنواره ها تبدیل شده ، ابراز امیدواری کرد این جشنواره در دهمین دوره خود فراگیر تر و متنوع تر از گذشته برگزار شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،'سید محمد حسینی' روز شنبه در نشست اعضای شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی دهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) که در محل این وزارتخانه برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری نهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع)،سیاست‌های کلی مشخص شده در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری را در 14 مورد برشمرد.

وی اظهار داشت: در این جلسه بحث دانشنامه امام رضا (ع) مطرح شده که باید آماده شود، همچنین برنامه‌های استان‌ها که در دهه کرامت باید مورد توجه قرار گیرد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که به تصویب اعضا رسید.

وی افزود: برای هر استان حداقل یک محور در نظر گرفته شده است. بعنوان مثال در استان بوشهر بحث مشاعره رضوی و در کردستان جشنواره شعر رضوی را به زبان کردی خواهیم داشت که این استانها محور و مابقی استانها نیز به نوعی در سراسر کشور در این برنامه ها بصورت مشترک حضور خواهند داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از توسعه کمی و کیفی بخش بین الملل در این دوره جشنواره امام رضا (ع) خبر داد و گفت: برنامه های این جشنواره در 35 کشور جهان درحدود 65 نقطه از جهان اجرا خواهد شد.

حسینی خاطر نشان کرد: این جشنواره در آغاز دهه کرامت از قم شروع و برنامه ویژه‌ای نیز در طول این دهه در شیراز برگزار می شود. اختتامیه این جشنواره نیز در شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

به گفته حسینی در شلمچه هم برنامه‌هایی متنوع تر از دوره‌های قبل اجرا می شود و در مجموع با برنامه‌ریزی صورت گرفته پیش بینی ما این است که دهمین دوره این جشنواره بسیار باشکوهتر از سایر دوره ها برگزار شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین یاد آور شد: قرار است اعضای شورای سیاستگذاری خدمت مقام معظم رهبری رسیده و گزارشی ارایه دهند و از رهنمودهای معظم له نیز برای تداوم این حرکت ارزشمند بهره گیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هرچه بتوانیم از ایده ها و برنامه های گوناگون بهره بگیریم قطعا در برگزاری این جشنواره شوق ،اشتیاق و معرفت مردم به زیارت و شخصیت امام رضا(ع) چند برابر خواهد شد.

حسینی گفت: بر این باوریم که با برپایی برنامه های متنوع و جدید در زمینه های مختلف در راستای شخصیت آن حضرت ،در کنار افزایش معرفت زائران امام رضا(ع) ،زمینه آشنایی هرچه بهتر و بیشتر آنان با معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) فراهم خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به نقش مهم هنر در انتقال پیام ها ،خاطر نشان کرد: استفاده از ابزارهای مختلف هنری نفوذ و تاثیرپذیری و ماندگاری بیشتری در این زمینه خواهد داشت.

حسینی ابراز امیدواری کرد جشنواره دهم با همت و تلاش همه اقشار جامعه باشکوهتر ،متنوع تر و فراگیر تر از دوره های گذشته برگزار شود.

در ادامه این نشست با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار خراسان رضوی از مروجان فرهنگ رضوی تجلیل شد.

'مژگان سخایی' استاد حوزه و دانشگاه،' مرتضی سرهنگی 'مدیر حوزه ادبیات دفاع مقدس، 'جواد گنجوی' شاعر، 'سیدصادق رضایی' مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،' حمید سلیمانی' دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، 'احمد شرفخانی' معاون اوقاف،' سیدعلی حسینی' رییس پژوهشکده مطالعات دینی، 'داریوش رضوانی' معاون فرهنگی در امور استان‌ها،' علی سروری نژاد' معاون اجرایی پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات و 'اصغر امیرنیا' مشاور معاونت هنری از جمله افرادی بودند که به عنوان مروجان فرهنگ رضوی از آنها تجلیل شد.

اولین جلسه نشست اعضای شورای سیاستگذاری دهمین دوره جشنواره بین المللی رضوی امام رضا(ع) روز شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،استاندار خراسان رضوی ،معاونین وزیر ارشاد و جمعی از اعضای این شورا در محل این وزارتخانه برگزار شد.
 

۶ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۲۸
ایرنا: http://irna.ir/News/30683475/%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%B6%D8%A7--%D8%B9--%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C/ |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید