مقالات

سفیر اوکراین در ژاپن [ان اچ کی(ژاپن)، 11ژانویه 2022]

188471  ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
ان اچ کی با توجه به افزایش تنش نظامی درباره اوضاع اوکراین با سفیر این کشور در ژاپن مصاحبه کرده است. سفیر اوکراین در ژاپن درباره مذاکره آمریکا و روسیه با اشاره به اینکه:« بهترین نتایج حاصل از این مذاکره ، شناسایی زمینه های قابل سازش و ادامه روند گفتگو ها بوده است. » ابراز امیدواری کرد که ادامه روند مذاکره منجر به کاهش تنش شود.

« گفتگو ها در زمینه هایی که قابل مصالحه است ، ادامه خواهد یافت »
1- ان اچ کی با توجه به افزایش تنش نظامی درباره اوضاع اوکراین با سفیر این کشور در ژاپن مصاحبه کرده است. سفیر اوکراین در ژاپن درباره مذاکره آمریکا و روسیه با اشاره به اینکه:« بهترین نتایج حاصل از این مذاکره ، شناسایی زمینه های قابل سازش و ادامه روند گفتگو ها  بوده است. » ابراز امیدواری کرد که ادامه روند مذاکره منجر به کاهش تنش شود.
2- تنش ها در نزدیک مرز اوکراین با اعزام ده هزار نیروی روسی رو به افزایش است. سفیر اوکراین در ژاپن روز یازدهم ژانویه در مصاحبه با ان اچ کی درباره تحرکات ارتش روسیه با اشاره به اینکه:«‌ روسیه در تلاش برای ایجاد نیرویی است تا حمله نظامی به ارتش اوکراین را دنبال کند. اوکراین با توجه به استقرار گسترده ارتش روسیه در مرز این کشور در عمل هیچ کاری نمی تواند انجام دهد »‌ احساس خطر جنگ را تشدید کرده است.
3- سفیر اوکراین در ژاپن در بخش دیگری از مصاحبه با ان اچ کی با اشاره به اینکه:« اوکراین درباره ضعیف ترین بخش های دفاعی کشور خود مانند دفاع موشکی گفتگو های مهمی با آمریکا انجام داده است » اعلام کرد که هم اکنون اوکراین در حال مذاکره با آمریکا درباره دفاع از کشور خود است. روسیه از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از ایجاد یک وضعیت متشنج  از طریق ادامه روند توسعه یک جانبه ناتو انتقاد کرده و خواستار تضمین های قانونی برای گسترش پیدا نکردن ناتو در شرق اروپا شده است.
4- سفیر اوکراین در ژاپن در پاسخ به این پرسش که هدف پوتین از افزایش فشار نظامی به اوکراین چیست ، خاطرنشان کرد:«‌ هدف پوتین احیای اتحاد جماهیر شوروری از کشورهای کوچک است. پوتین بر این باور است که آسیای میانه و اوکراین همچنان حوزه نفوذ روسیه است و حق دارد که اینجا را کنترل کند. » وی در ادامه افزود ، رییس جمهور روسیه در تلاش است که حوزه نفوذ اتحاد جماهیر شوروی را که سی سال پیش فروپاشیده است ، پس بگیرد.
اداره کل رسانه های خارجی
ترجمه:‌کیومرث واحدی

 

駐日ウクライナ大使 「妥協できる分野で議論継続を」
2022年1月11日 22時24分 ロシア
ウクライナ情勢をめぐって軍事的な緊張が高まるなか、日本に駐在するウクライナの大使がNHKのインタビューに答え、アメリカとロシアの高官による協議など、対話の動きが始まっていることについて「最善の結果は、互いに妥協できる分野を特定し、議論を続けることだ」と述べ、対話を継続して緊張緩和につながることに期待を示しました。
ウクライナ国境付近では、ロシア軍がおよそ10万人ともされる部隊を展開して緊張が高まっています。

こうした中、日本に駐在するコルスンスキー・ウクライナ大使が11日、NHKのインタビューに答え、ロシア軍の動向について「ウクライナ軍への軍事的な攻撃を続けるための力を構築する試みで、これほどの軍の展開を見て何もせずにいられるわけはない」と危機感を募らせました。

そのうえで「ミサイル防衛など、私たちの防衛のもっとも弱い部分についてアメリカと重要な対話をしている」と述べ、アメリカと、自国の防衛をめぐって具体的な協議を行っていることを明らかにしました。

ロシアは、NATO=北大西洋条約機構が一方的に拡大を続けるなどして緊張した状況を作り出していると批判し、NATOが拡大しないことを法的に保証するよう要求していて10日には、アメリカとロシアの高官による協議が行われました。

こうした対話の動きが始まっていることについてコルスンスキー大使は「最善の結果は、互いに妥協できる分野を特定し、1年もしくは数年かかるかもしれないが議論を続けることだ」と述べ、対話を継続して緊張緩和につながることに期待を示しました。

一方、コルスンスキー大使は、ウクライナに軍事的な圧力を強めるプーチン大統領の意図について「彼の目標は、小さいながらもソビエトなるものを復活させることだ。ウクライナや中央アジアなどはまさに勢力圏であり、いまだにここを支配する権利があると信じている」と述べ、30年前に崩壊したソビエトの勢力圏を取り戻すことに固執する大統領の思惑があると指摘しました。
https://www3.nhk.or.jp/news/html/20220111/k10013425801000.html?utm_int=news-international_contents_list-items_010

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.