مقالات

پوتین رییس جمهور روسیه[ان اچ کی(ژاپن)، 11ژانویه2022]

188448  ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه با توجه به ناآرامی ها در قراقستان واحد نظامی به این کشور اعزام کرد. ولادیمیر پوتین ، رییس جمهور روسیه ، درباره اعزام نیروی نظامی به قزاقستان گفت ، ما شاهد حملات تروریستی بین المللی بودیم و اعزام نیروی نظامی به قزاقستان کاملا قانونی است. به نظر می رسد چنین اظهار نظری از رییس جمهور روسیه از آنجا ناشی می شود که آمریکا درخواست قزاقستان برای اعزام نیروهای پیمان امنیت جمعی را زیر سوال برده است.

 اعزام نیروی نظامی به قزاقستان « ‌اقدام قانونی » ‌است
1- سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه با توجه به ناآرامی ها در قراقستان واحد نظامی به این کشور اعزام کرد. ولادیمیر پوتین ، رییس جمهور روسیه ، درباره اعزام نیروی نظامی به قزاقستان گفت ، ما شاهد حملات تروریستی بین المللی بودیم و اعزام نیروی نظامی به قزاقستان  کاملا قانونی است. به نظر می رسد چنین اظهار نظری از رییس جمهور روسیه از آنجا ناشی می شود که آمریکا درخواست قزاقستان برای اعزام نیروهای پیمان امنیت جمعی را زیر سوال برده است.
2- دولت قزاقستان تظاهرات اعتراض آمیز که در سراسر کشور گسترش یافته ، اقدام تروریستی خوانده است. دولت قزاقستان ضمن پیشبرد سرکوب تظاهرات اعتراض آمیز از سازمان پیمان امنیت جمعی درخواست حمایت کرد. پیمان امنیت جمعی در پاسخ به درخواست دولت قزاقستان بیش از دو هزار نیروی نظامی را به این کشور اعزام کرده است.
3- سران شش کشور اتحاد جماهیر شوروی سابق که عضو پیمان امنیت جمعی می باشند ، روز دهم ماه ژانویه نشست آنلاین برگزار کردند و توکایف ، رییس جمهور قزاقستان ، در این نشست درباره ناآرامی های اخیر این کشور تاکید کرده است:«‌ نظم به کشور بازگشته است. » اما با این حال رییس جمهور قزاقستان با اشاره به اینکه در این اعتراضات تاسیسات مهم کشور از جمله فرودگاهها و ایستگاه های تلویزیونی تقریبا به طور همزمان هدف حمله قرار گرفته است ، ادعا کرد که این حملات تلاش گروه مسلحی برای کودتا بوده است که خودشان را به عنوان شهروندان معترض جا زده بودند.
4- ولادیمیر پوتین هم درباره اعزام نیروی نظامی به قزاقستان اظهار داشت:«‌ ما شاهد حملات تروریستی بین المللی بودیم. این اقدام مشترک بی نهایت به موقع و کاملا قانونی بوده است. » به نظر می رسد چنین بیانات رییس جمهور روسیه از آنجا ناشی می شود که آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا ،‌ اعزام ائتلاف نظامی به رهبری روسیه به قزاقستان را زیر سوال برده است.
اداره کل رسانه های خارجی
ترجمه:‌کیومرث واحدی

 

プーチン大統領 カザフスタンへの部隊投入は「合法的な行動」
2022年1月11日 5時35分 ロシア
中央アジアのカザフスタンで起きた混乱を受けて、ロシア主導の軍事同盟の部隊が投入されたことについて、ロシアのプーチン大統領は「国際テロの侵略を目の当たりにした。全く合法的な行動だ」と述べました。アメリカが部隊の派遣に疑問を呈する中、その正当性を訴えるねらいがあるとみられます。
カザフスタン政府は、全土に広がった抗議活動に対して「テロ行為」だとして一掃する作戦を進めるとともに、ロシアが主導する軍事同盟のCSTO=集団安全保障条約機構に支援を要請し、軍の部隊2000人余りが現地に派遣されています。

10日、CSTOに加盟する旧ソビエト6か国の首脳がオンライン形式で会議を開き、この中でカザフスタンのトカエフ大統領は一連の混乱について「秩序は回復した」と強調しました。

ただ政府機関や空港、テレビ局などが同時多発的に攻撃を受けたとしたうえで「外国の過激派を含むテロリストが直接関与したのは間違いない」と述べ、市民の抗議活動を隠れみのにした武装グループによるクーデター未遂だと主張しました。

これに続いてロシアのプーチン大統領も「われわれは国際テロの侵略を目の当たりにした。この共同活動は極めて時宜を得た、全く合法的なものだ」と述べました。

プーチン大統領の発言は、アメリカのブリンケン国務長官が、ロシア主導の軍事同盟の部隊派遣に疑問を呈する中、その正当性を訴えるねらいがあるとみられます。
https://www3.nhk.or.jp/news/html/20220111/k10013423951000.html?utm_int=news-international_contents_list-items_011

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.