مقالات

داروی تولید شده شرکت داروسازی «‌ مرک » آمریکا پنجاه درصد خطر مرگ و میر و بستری شدن را کاهش می دهد [ان اچ کی(ژاپن)، 2اکتبر2021]

186734  ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
شرکت داروسازی مرک آمریکا اعلام کرد ، دارویی که رشد ویروس کرونا را متوقف می کند ، در مرحله نهایی آزمایش بالینی حدود پنجاه درصد در کاهش خطر مرگ و میر و بستری شدن موثر بوده است. این دارو که «‌ مولنوپیراویر » نام دارد ، خوراکی و برای بیمارانی است که به ویروس کرونا مبتلا یا علائمی از بیماری در آنها ظاهر شده است.

1-  شرکت داروسازی مرک آمریکا اعلام کرد ، دارویی که رشد ویروس کرونا را متوقف می کند ، در مرحله نهایی آزمایش بالینی حدود پنجاه درصد در کاهش خطر مرگ و میر و بستری شدن موثر بوده است. این دارو که «‌ مولنوپیراویر » نام دارد ، خوراکی و برای بیمارانی است که به ویروس کرونا مبتلا یا علائمی از بیماری در آنها ظاهر شده است.
2- شرکت داروسازی مرک روز اول ماه اکتبر نتایج تحلیل اولیه آزمایش بالینی داروی مولنوپیراویر را منتشر کرد. به گزارش شرکت داروسازی مرک ، در آزمایش بالینی هفتصد و شصت بیمار ، پنج روز پس از بروز علائم خفیف و شدید بیماری به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول داروی مولنوپیراویر و گروه دوم دارونما را دریافت کردند.  
3- بر اساس نتایج آزمایش بالینی ،‌ تنها هفت و سه دهم درصد از بیمارانی که داروی مولنوپیراویر را مصرف کردند ، بستری شدند و هیچ یک از آنها جان خود را از دست نداند. اما از سوی دیگر ، چهارده و یک دهم درصد از بیمارانی که دارونما دریافت کرده بودند ، بستری شدند یا جان خود را از دست دادند. به این ترتیب می توان گفت که مصرف داروی مولنوپیراویر حدود پنجاه درصد خطر بستری شدن یا مرگ و میر را کاهش می دهد.
4- مقامات شرکت داروسازی مرک اعلام کردند ، به علت نتایج خوب بدست آمده آزمایش بالینی را متوقف کردند. شرکت مرک همچنین از سازمان غذا و داروی آمریکا درخواست کرد که مجوز استفاده اضطراری این دارو را در کوتاه ترین زمان ممکن صادر کند. شرکتهای داروسازی «‌ فایزر » آمریکا و « هلدینگ روش » سوییس نیز در رقابت با شرکت داروسازی «‌ مرک »‌ در حال تولید داروهای خوراکی ضد ویروس کرونا هستند.
اداره کل رسانه های خارجی
ترجمه:‌کیومرث واحدی

米製薬大手メルク 開発中の薬「入院や死亡リスク50%低下」
2021年10月2日 10時13分 医療
アメリカの製薬大手メルクは1日、開発中の新型コロナウイルスの増殖を抑える薬について、最終段階の臨床試験で入院や死亡のリスクをおよそ50%低下させる効果がみられたと発表しました。
アメリカの製薬大手メルクが開発中の「モルヌピラビル」は、新型コロナウイルスの増殖を抑えるための飲み薬で、現在、発症初期の患者が重症化するのを防ぐ効果を確かめる最終段階の臨床試験が行われています。

1日、メルクは、この臨床試験の暫定的な分析結果を発表しました。

それによりますと、臨床試験では、発症から5日以内の患者で重症化リスクのある760人余りを、この薬を投与するグループと、プラセボと呼ばれる偽の薬を投与するグループに分けて症状の経過を比較しました。

その結果、▼プラセボを投与したグループでは、入院した人や死亡した人の割合が14.1%だったのに比べ、▼薬を投与したグループでは7.3%になったということで、入院や死亡のリスクがおよそ50%低下したとしています。

メルクは「良好な結果が得られた」として独立した委員会の推奨に基づいて臨床試験の参加者の募集を停止し、できるだけ早くアメリカFDA=食品医薬品局に緊急使用の許可を申請するとしています。

新型コロナウイルスの感染症の重症化を防ぐため、軽症のうちに服用できる飲み薬については、メルクのほかにもアメリカの製薬大手ファイザーやスイスの製薬大手ロシュなども開発を進めています。
https://www3.nhk.or.jp/news/html/20211002/k10013287391000.html?utm_int=nsearch_contents_search-items_066

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.