مقالات

حملات سایبری ایران به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا [--، نیکی (ژاپن)، 5 اکتبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: کیومرث واحدی)

مایکرو سافت آمریکا روز چهارم ماه جاری اعلام کرد ،‌ هکرهای مرتبط به دولت ایران به کارزار انتخابات رییس جمهوری 2020 میلادی آمریکا حمله گسترده کردند. گفته می شود این گروه هکرها روزنامه نگاران ، فعالان کارزار انتخاباتی و مقامات سابق دولت آمریکا را هدف قرار دادند و چهار حساب کاربری را هک کردند. با توجه به اینکه با نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انواع و اقسام حملات سایبری افزایش می یابد ، شرکت مایکرو سافت خواستار اقدامات اساسی در این راستا شده است.

حملات سایبری ایران به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
1- مایکرو سافت آمریکا روز چهارم ماه جاری اعلام کرد ،‌ هکرهای مرتبط به دولت ایران به کارزار انتخابات رییس جمهوری 2020 میلادی آمریکا حمله گسترده کردند. گفته می شود این گروه هکرها روزنامه نگاران  ، فعالان کارزار انتخاباتی و مقامات سابق دولت آمریکا را هدف قرار دادند و چهار حساب کاربری را هک کردند.  با توجه به اینکه با نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انواع و اقسام حملات سایبری افزایش می یابد ، شرکت مایکرو سافت خواستار اقدامات اساسی در این راستا شده است.
2- بر اساس اطلاعاتی که مایکرو سافت کسب کرده است ، گروه هکرهای ایرانی که «‌ فسفر » خوانده می شود ، از ماه اوت تا ماه سپتامبر دست به حملات سایبری زدند. این گروه  بیش از دو هزار و هفتصد بار تلاش کرده آدرس ایمیل کاربران مشخصی را شناسایی کند و دویست و چهل و یک بار به ایمیل های شناسایی شده  حمله کرده است.
اداره کل رسانه های خارجی

 

米大統領選でイランがサイバー攻撃、マイクロソフト報告
ネット・IT
北米
2019/10/5 5:48
【シリコンバレー=佐藤浩実】米マイクロソフトは4日、2020年の米大統領選に絡み、イラン政府が関与するハッカーによる大規模なサイバー攻撃を確認したと発表した。選挙活動の関係者や元官僚、ジャーナリストなどが標的となり、4つのアカウントがハッキングされたという。選挙が近づくにつれてサイバー攻撃の数や種類も増えるため、同社は「2要素認証」などの基本的な対策を徹底するよう呼びかけている。
8~9月にかけて「Phosphorus(フォスフォラス)」と呼ぶイランのハッカー集団からの攻撃を把握した。標的のメールアドレスを特定しようと試みる動きが2700回以上あり、241のアカウントに対する攻撃があったという。実際にハッキングされた4件は「選挙活動や現在・過去の政府当局者に関わるものではなかった」(マイクロソフト)としている。
マイクロソフトなど大手のIT(情報技術)企業は折に触れて、重要度の高いサイバー攻撃の事例を公表している。20年の大統領選に関わるIT大手からの報告は初めてとみられる。
https://www.nikkei.com/article/DGXMZO50642410V01C19A0000000/

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.